Wiadomości

Szlachetna paczka trwa-uda nam sie pomóc drugiej rodzinie

SZLACHETNA PACZKA TRWA-  uda nam się pomóc drugiej rodzinie

Kochani w związku z tym, że chęć pomocy i zaangażowanie całej społeczności szkolnej jest   bardzo duże jesteśmy w stanie pomóc  jeszcze jednej rodzinie, która do tej pory nie znalazła darczyńcy.

Cieszymy  się, że  ta akcja spotkała się z takim odzewem, to dowód na to że jesteście naprawdę szlachetni. Dzięki nam  nie jedna ale dwie rodziny będą mogły cieszyć się świętami i stanąć na nogach.

Proszę klasy, które organizowały zbiórkę pieniędzy o kontakt z p.Adrianna Karwowska-Poleszak w celu ustalenia  zakupu brakujących do paczki rzeczy. Pozostałych o przynoszenie żywności, środków czystości do zaplecza  211. Jeśli ktoś ma do oddania jakieś meble w dobrym stanie  prosimy o kontakt.

Poniżej opis „ naszej drugiej rodziny”

Opis rodziny

Pani Barbara (46 lat) samotnie wychowuję córkę Celinę (14 lat).
Pani Barbara wraz z mężem mieszkała za granicą. Alkoholizm oraz przemoc fizyczna ze strony męża zmusiła ją do odejścia. Po ucieczce od męża Pani Barbara przez rok przebywała w domu samotnej matki, również za granicą. Uciekając od przemocy Pani Barbara zostawiła cały swój dobytek. W kraju swoje życie musiała zacząć zupełnie od początku, bez mieszkania oraz pracy. Po powrocie do Polski razem z niepełnosprawną córką zamieszkała u rodziny. Pod koniec października tego roku wprowadziła się do jednopokojowego mieszkania socjalnego. Z racji trudnej sytuacji finansowej mieszkanie jest prawie puste. Pani Barbary nie stać na kupno mebli oraz potrzebnych sprzętów. Po powrocie do kraju Pani Barbara pracowała na pół etatu oraz dorywczo. Od marca tego roku jest osobą bezrobotną, bez prawa do zasiłku. Aby polepszyć swoją sytuację nie poddaje się aktywnie szukając pracy. Dodatkowym utrudnieniem jest choroba córki pani Barbary – niepełnosprawność intelektualna oraz ruchowa.
Trudna sytuacja życiowa oraz niskie przychody nie pozwalają na zapewnienie wszystkich potrzeb rodziny. Comiesięczne przychody rodziny wynoszą 609 zł i składają się z zasiłku rodzinnego (186 zł), zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz alimentów (270 zł). Opłaty za mieszkanie oraz koszty leczenia córki (w wysokości 662 zł) przewyższają dochody rodziny – brakuje środków na życie, zalegają z opłatami.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są żywność trwała, środki czystości oraz lodówka. Pani Barbara, zmuszona do ucieczki, zostawiła cały swój dobytek za granicą. W kraju zaczyna wszystko od zera. W chwili obecnej nie stać jej na zakup podstawowych sprzętów do mieszkania.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach

Środki czystości

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący

IV. ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp

Płeć

Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Typ budowy

Uwagi

1 K zimowe kurtka 168/XL tęga rozmiar dla dorosłych
2 K zimowe spodnie L/XL tęga rozmiar dla dorosłych

 

Obuwie

Lp

Płeć

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)

Rozmiar

Uwagi

1 K zimowe kozaki 38

Wyposażenie mieszkania:

Pościel, Ręczniki

Inne: Pościel antyalergiczna, gdyż Celina jest alergikiem.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Lodówka i pralka – rodzina nie ma żadnych sprzętów w nowym mieszkaniu, w tej chwili nie ma też żadnych środków finansowych, aby je zakupić. Meble – oprócz jednej rozkładanej sofy w domu nie ma żadnych sprzętów wypoczynkowych (krzeseł, tapczanów, łóżek itp.).

Szczególne upominki:

Perfumy dla Celiny. Pani Barbara o nic dla siebie nie prosi.

Najważniejsze potrzeby:

Żywność; Lodówka – Pani Barbara nie posiada lodówki. Ze względu na to, iż wydatki na opłacenie rachunków przewyższają przychody rodziny, Pani Barbara nie może sobie pozwolić na jej kupno. W związku z tym nie ma gdzie przechowywać żywności; Środki czystości.

 

Adrianna Karwowska-Poleszak

Hanna Rychel

Lidia Gajdzik