Wydarzenia

Szlachetna paczka w Sobieskim

Kochani kolejny już raz rusza Szlachetna Paczka Sobieszczaków!!! Liczymy na wasze wielkie serca😊

W ubiegłym roku wasze zaangażowanie było tak duże, że wybraliśmy teraz dwie rodziny, które bardzo potrzebują naszej pomocy. Mamy nadzieję, że wspólnie z wami przygotujemy wspaniałe paczki. Poniżej szczegółowe opisy rodzin i ich potrzeb. Liczymy, że i w tym roku zaangażuje się cała społeczność szkolna.
W celu lepszej organizacji proszę, aby przedstawiciele klas ustaliły z p. Adrianną Karwowską-Poleszak , p. Joanną Majdą , p.Sandrą Płonką-Duda(zaplecze 211) co dana klasa mogłaby zakupić, tak żebyśmy zaspokoili wszystkie potrzeby rodziny.
Dary można przynosić od dziś do 9 grudnia(czwartek) zaplecze 211.
Będą nam też potrzebne spore ilości(40-50) średnich kartonów i papier do zapakowania, więc jeśli ktoś dysponuje bardzo proszę dostarczyć.

Historia Rodziny nr1
Pani Maria (77l)od wielu lat samotnie opiekuje się niepełnosprawnym intelektualnie synem Dawidem(30l). Kobieta jest osobą bardzo schorowaną, często przebywa w szpitalach i w związku z tym jest zmuszona szukać na ten czas osób, które podejmą się opieki nad Dawidem. Gdy żył mąż pani Marii starali się sobie jakoś radzić. Teraz niestety jest to bardzo utrudnione, sytuacja zdrowotna ogranicza im możliwości samodzielnego radzenia sobie z problemami dnia codziennego, na co również duży wpływ miała obecna pandemia. Rodzina utrzymuje się z emerytury kobiety i renty socjalnej jej syna łącznie 2488 zł po opłaceniu mediów i kosztów leczenia (1456 zł) na jedną osobę pozostaje 516 zł miesięcznie.

Piękno Rodziny
Pani Maria jest wdową. Od wielu lat samotnie wychowywała czwórkę dzieci. Starsze rodzeństwo jest już usamodzielnione. Z mamą pozostał niepełnosprawny syn Dawid. Mimo wielu przeciwności losu i chorób rodzina się nie poddaje, ale wręcz przeciwnie na miarę swoich możliwości stara się podejmować wszelkie próby, aby w ich codzienność wnosić choć trochę radości. Rodzina jest z sobą bardzo związana, panuje w niej miłość i wzajemny szacunek. Jeśli tylko stan zdrowia im pozwala, wspólnie realizują swoją pasję, jaką jest gotowanie. Wcześniej chodzili na spacery i wspólne zakupy. Oboje bardzo lubią słuchać muzyki i oglądać telewizję.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Żywność
Pomoc w zakupie pozwoli rodzinie zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na wydatki związane z leczeniem.
2. Garnki
Naczynia, które posiada rodzina, są bardzo stare i nie nadają się już do użycia. Przypalają żywność.
3. Kołdry
Rodzina śpi pod starymi kocami. Ze względu na niskie dochody nie mogą sobie pozwolić na zakup kołder.

Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Herbata, Kawa, Ryż, Mąka, Makaron, Kasza, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy rybne,Konserwy mięsne,Owoce i warzywa w puszkach
Mleko w kartonie, słodycze, mak, miód
Środki czystości
Specjalne wymagania:
Uczulenie na proszek E i Dosia.
Mydło / żel myjący
Szampon
Pasta do zębów
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyny czyszczące
Płyn do mycia naczyń
Ręczniki papierowe
Odzież
Maria: Spodnie (Zimowe)
Rozmiar: 158 cm, Uwagi: Rozmiar M
Maria: Spódnica (Zimowe)
Rozmiar: 158 cm,
Dawid: Bluza (Całoroczne)
Rozmiar: XL, Uwagi: Dawid bardzo lubi bluzy z napisami wzrost 186 cm
Dawid: Dres (Całoroczne)
Rozmiar: XL,
Dawid: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: Ciemny kolor z kapturem
Dawid: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: XL, Uwagi: Czarne lub szare
Materiały szkolne
Zeszyty
Bloki
Kredki
Klej
Papier kolorowy
Przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania
Uwagi:
koc i kołdry 160×200, ręczniki 50×90 i 70×140
Kołdra
Koc
Ręczniki
Obrus na ławę 100×150
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Uwagi:
Garnki, które posiada rodzina są bardzo stare, przypalają potrawy.
Garnki
Szczególne upominki
Maria: Telefon dla seniora
Dawid: Boombox

Opis Rodziny nr 2
Pan Krzysztof jest osobą samotną i niepełnosprawną. Od 25 lat zmaga się z ciężką chorobą, która uniemożliwia mu wykonanie samodzielnie nawet prostych codziennych czynności. Samodzielnie nie może wyjść z domu. Mężczyzna potrzebuje pomocy drugich osób, trzy razy w tygodniu przychodzi do niego opiekunka środowiskowa. Ze względu na stan zdrowia pan Krzysztof nie może pracować, utrzymuje się z niskiej renty chorobowej i zasiłku dla osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji. Łączny dochód wynosi 1700 zł po odjęciu kosztów utrzymania i leczenia (1420 zł) na miesiąc mężczyźnie pozostaje 280 zł.

Piękno Rodziny
Pan Krzysztof jest bardzo ciepłą i pozytywną osobą. Mimo ciężkiej choroby nie poddaje się, a wręcz przeciwnie pociesza i podtrzymuje innych na duchu. Jest wdzięczny za każdy przeżyty dzień, za każdą osobę, która mu pomaga. Mężczyzna dzieli się tą pozytywną energią z tymi, których spotyka na swojej drodze, potrafi żartować nawet z siebie, jest ciepłym i serdecznym człowiekiem. Wolny czas spędza na czytaniu i oglądaniu filmów.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Żywność
Pomoc w postaci zakupu żywności pozwoli panu Krzysztofowi zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na bardzo potrzebną mu rehabilitację.
2. Odzież
Zakup odzieży znacznie odciąży budżet mężczyzny i przygotuje go na zimę.
3. Środki czystości
Zakup tych środków pochłania sporą część dochodu, zapas pozwoli mężczyźnie przeznaczyć więcej funduszy na leczenie

Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Kawa,Ryż,Makaron,Kasza,Cukier,Olej,Dżem,Konserwy mięsne,Konserwy rybne,Owoce i warzywa w puszkach
Środki czystości
Specjalne wymagania:
Pampersy dla dorosłych rozmiar M.
Szampon
Pampersy dla dorosłych
Płyn do płukania
Proszek do prania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Odzież
Krzysztof: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)
Rozmiar: L, Uwagi: Ciemny kolor, wzrost 164 cm.
Krzysztof: Dres (Przejściowe)
Rozmiar: L, Uwagi: Ciemny kolor, wzrost 164 cm.
Obuwie
Krzysztof: Adidasy
Rozmiar: 42, Uwagi: Ze względu na stan zdrowia adidasy na rzepy, ciemny kolor.
Inne potrzeby materialne
Uwagi:
Obecna patelnia jest już zniszczona, nowa jest potrzebna mężczyźnie do gotowania.
Patelnia
Szczególne upominki
Krzysztof: Bezprzewodowa myszka do komputera.