Wydarzenia

Szukamy chętnych do miejskiego widowiska

Jak wiecie z lekcji języka polskiego już w średniowieczu jedna z form teatralnego dramatu były misterium które na stałe zapisały się w kulturze ludowej. W naszym mieście pierwsze Jastrzębskie Misterium Męki Pańskiej odbyło się w 2021 roku – ale to też wiecie bo wielu naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli brało w nim udział. Czy to na widowni czy to na scenie.

Ruszają przygotowania do kolejnego takiego widowiska które łączy ze sobą taniec, aktorstwo oraz muzykę na żywo. Aktualnie tworzony jest skład artystów amatorów ( i nie tylko) do kolejnego JMMP 2023. Widowisko reżyseruje nasz absolwent Tomasz Tuszyński który od 13 lat w naszym mieście i nie tylko organizuje różnego rodzaju widowiska łączące z sobą różne formy sztuki. Tegoroczne JMMP poprzedzą półroczne warsztaty aktorskie oraz taneczne prowadzone przez Tomasza. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Tomaszem Tuszyńskim lub Wacławem Gardziejewskim

autor tekstu – Tomasz Tuszyński – absolwent Sobieskiego