Nasze sukcesy Wydarzenia

Szymon Całus laureatem XXI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Z radością informujemy, że Szymon Całus z klasy 4pin właśnie otrzymał tytuł laureata XXI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W finale we Wrocławiu udział wzięli Szymon Całus oraz Zbigniew Faruga również z 4pin. Zmierzyć się musieli z zawiłościami logicznymi języka kazachskiego, maja oraz z rodziny takańskiej.  W olimpiadzie udział wzięło ponad 4000 uczniów, do finału dostało się 105 uczestników,w tym ciekawostka tylko 4 uczniów technikum. Jesteśmy ogromnie dumni z ich osiągnięć. Szymon jest przykładem tego, że droga do sukcesu usłana jest wieloma porażkami. W poprzednich latach nie udawało mu się przejść do II etapu, a w tym roku doświadczenie pozwoliło na uzyskanie tytułu laureata (15 miejsce w Polsce). Zbyszek natomiast dał się namówić na olimpiadę po raz pierwszy i od razu udało mu się dojść do finału.  Tytuły te dają chłopakom możliwość podjęcia studiów na wielu kierunkach Uniwersytetu Wrocławskiego, Warszawskiego oraz Jagielońskiego poza rekrutacją lub dają najwyższy możliwy wynik z matematyki.

Ogromnie gratulujemy Szymonowi, Zbyszkowi oraz ich rodzicom. Życzymy sukcesów w kolejnych latach waszej edukacji.

Przy okazji chciałam bardzo podziękować Panu Wacławowi Gardziejewskiemu, który rozpoczął organizację tej olimpiady w naszej szkole oraz jest jej sercem i duszą:)