Teatr antyczny

Dnia 6 października, klasa trzecia oraz dwie pierwsze z liceum udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju na interaktywną sztukę zatytułowaną Teatr antyczny, przygotowaną przez krakowski teatr COGITO. Podróż w czasie uczyniła widzów świadkami sporu pomiędzy dwoma największymi greckimi dramatopisarzami – Ajschylosem a Sofoklesem, z bogiem Dionizosem w roli arbitra. Aktorzy włączyli do przedstawienia naszych uczniów, aby razem z nimi przedstawili sztuki obydwóch tragediopisarzy, takie jak Prometeusz skowany Ajschylosa, bądź Antygona Sofoklesa. W przedstawieniu wystąpiły elementy biograficzne, przedstawiono osiągnięcia obu autorów oraz nawiązywano do mitologii greckiej. Przedstawienie w humorystyczny sposób pomogło uczniom usystematyzować wiedzę na temat antyku, a widowisko śmiało należy uznać za udane.

Viktoria Pająk