Wydarzenia

Teatralny wieczór w Bielsku

Bielsko-Biała stała się dla naszej społeczności szkolnej częstym i lubianym miejscem kontaktu ze sztuką wysoką. Tym razem, w piątek, 8 listopada br., bezpośrednio po zajęciach, grupa obecnych i byłych pracowników ‘Sobieskiego’ wyruszyła do Teatru Polskiego. Stolica Podbeskidzia przywitała nas ciepłą atmosferą w każdym sensie. Zgodnie ze zwyczajem, czas przed spektaklem spędziliśmy na spacerach przyjemnie gwarnymi uliczkami wśród secesyjnej architektury, odwiedzając urocze kawiarenki- ślad tradycji austriackich (znanych nam już skądinąd). Wszędzie towarzyszył nam z nieba blask księżyca o bliskości i kształcie jak z poetyckich strof (w których prawdziwość niesłusznie się nie wierzyło).
Przed 19.00 zmierzaliśmy już w stronę wspaniałego budynku teatru, któremu piękna dodawała jeszcze czynna fontanna. Spektakl pt.”Singielka” został odegrany na małej scenie. Trwał 110 minut przy pełnej sali. W rolę tytułową wcieliła się znana już w całym kraju Anna Guzik. Odegrała ją naprawdę brawurowo- bez żadnej przesady. Trudny gatunek monodramu muzycznego udał jej się znakomicie, a każdy widz odnalazł w tekstach mówionych i śpiewanych oraz poruszanych problemach- także swoje dylematy, refleksje i obserwacje. Wszystkim nam spektakl bardzo się podobał i wymienialiśmy na świeżo nasze entuzjastyczne opinie.*
Mimo wcześnie zaczętego dnia, trudów pracy i podróży- wracaliśmy niezmiernie zadowoleni, zrelaksowani i jeszcze bardziej zintegrowani. W drodze powrotnej sympatycznym rozmowom i śmiechom (oraz korespondencji) nie było końca. Warto więc kontynuować podobne wyjazdy.

*Wyżej podpisana aż żałowała, że nie pomyślała o bukiecie kwiatów, które obsługa wręczyłaby artystce przy zasłużonych brawach. Może następnym razem.