Sport w szkole Wydarzenia

Tenisistki z Sobieskiego

Nasza szkoła uczestniczy w wielu zawodach sportowych na różnych szczeblach rywalizacji. Tak też było tenisie stołowym dziewcząt. Żeńska drużyna zajęła w mieście II miejsce, co umożliwiło im udział w zawodach rejonowych, organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.
Nasze dziewczęta pokonały wszystkie rywalki, plasując się na I miejscu. W ten właśnie sposób zakwalifikowały się do finału licealiady młodzieży szkolnej.
Wczesnym rankiem 22 listopada 2013 r. nasza drużyna w składzie: Anna Niemczyk , Aleksandra Kaczówka i Joanna Matusiak –uczennice klasy 2d pod opieką p. Renaty Pytel udały się do hali MOSiR-u w Sosnowcu-Milowicach.
Tam już czekało pozostałych 15 zwycięskich drużyn, wyłonionych z zawodów rejonowych całego województwa śląskiego. Nasze zawodniczki wytrwale walczyły o każdy wygrany mecz. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji, uczennice Sobieskiego zajęły 7 lokatę, Joanna Matusiak indywidualnie 4 miejsce.
Drużynie serdecznie gratuluję. Dziękuję za wspaniałą atmosferę – pełną życzliwości i sportowej rywalizacji, godnej fair-play.