Wydarzenia

Tomasz Kropiwnicki drugi w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Algorytmion” na Politechnice Gliwickiej.

Bardzo dużym sukcesem zakończyła się V edycja Finałowego Ogólnopolskiego Konkursu informatycznego “Algorytmion” organizowanego na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach .

Tomek zajął II miejsce zostając  laureatem finału.

Wszyscy finaliści otrzymali kody do usługi Dreamspark, które upoważniają ich do pobrania oprogramowania firmy Microsoft – Patrona Konkursu Algorytmion.

Laureaci otrzymali zestawy audio ufundowane przez firmę Oracle – Patrona Konkursu oraz zestawy książek ufundowane przez firmę Helion – Patrona Konkursu. Dodatkowo każdy z laureatów otrzymał książki i specjalne upominki ufundowane przez Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

W konkursie wzięły udział 204 osoby z całej Polski z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 25 osób. W finale należało w ciągu 2 godzin rozwiązać 5 problemów algorytmicznych w wybranym przez siebie języku programowania (C, C#,C++,Java). Tomek zdecydował się na C++.

Walka o pierwsze miejsce rozstrzygnięta została dopiero po dodatkowej analizie  przez komisję sprawdzającą  najlepszych zadań najlepszych uczestników , gdyż po wstępnej ocenie Tomek zajmował nawet pierwsze miejsce ex equo. Gratuluję wielkiego sukcesu
i godnego reprezentowania naszej szkoły.