Sport w szkole Wydarzenia

Turniej piłki nożnej halowej w Gliwicach

We wtorkowy poranek 18.02.2014 r. reprezentanci  Sobieskiego (Moneta Patryk, Mizia Marcin, Męzik Kamil, Kamiński Krystian wszyscy 2te, Gruszczyński Bartosz 1A, Abrachamczyk Szymon 4td, Kula Michał 4td, Głogowski Leszek 4td, Wacławik Bartosz 4tf, Mól Michał 3tm) pod  opieką pana Adama Śmigielskiego i pana Piotra Krosnego wyruszyli do Gliwic na wojewódzki turniej piłki nożnej o puchar SASP. To już trzecia edycja tych zawodów, warto dodać, że w poprzednich nasza szkołą zdobywała dwa razy drugie miejsce, lecz tym razem pojechaliśmy do Gliwic aby zwyciężyć. Po przybyciu na miejsce nastąpiło losowanie grup. W pierwszym pojedynku przegraliśmy z Zespołem Szkół Technicznych z Rybnika 1:4. Kolejne spotkania już zakończyły się zwycięstwem na naszą korzyść. Wygrywaliśmy odpowiednio z Zespołem Szkół Budowlano-Ceramicznych z Gliwic 3:2, oraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych z Dąbrowy Górniczej 2:1. Po zmaganiach grupowych nadszedł czas na półfinały. Nasza szkoła znów okazała się lepsza pokonując  zawodników Zespołu Szkół Technicznych z Mikołowa 2:1. W finale znów musieliśmy się zmierzyć z technikami z Rybnika, nasi zawodnicy chcieli zemścić się za porażkę w grupie, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 3:3. O zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Jednakże w  tym elemencie rybniczanie okazali się lepsi i to oni zwyciężyli w całym turnieju.  Wyrażamy podziękowanie dla organizatorów, a przede wszystkim dla uczniów naszej szkoły za zaangażowanie oraz za walkę do ostatnich minut. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się już zwyciężyć bezapelacyjnie.