Wydarzenia

Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej

Dnia 26 marca 2014 r. uczniowie: Karolina Dulemba z 1b, Dominika Piechaczek z 2b i Przemysław Żesławski z 2ta, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, reprezentowali Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju w Eliminacjach Miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej: “Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Tegoroczny turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 w Jastrzębiu-Zdroju. Miło nam poinformować społeczność szkolną, że Dominika Piechaczek zdobyła I miejsce, a Przemysław Żesławski zajął III miejsce w mieście. Dominice życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Siewierzu już 26 kwietnia, a Przemkowi zapału i wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i umiejętności z zakresu pożarnictwa.