ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Uczczenie Święta Niepodległości – cz.1.

Nasz poczet sztandarowy jak zawsze uczestniczył w miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Ofiarną opiekę nad nim niezmiennie sprawowała pani Lidia Gajdzik. Nie zawiedli uczniowie: Roxana Gajdzik z 3C, Szymon Liberda z 3me i Justyna Trzaskalik z 3D. Chorąży pocztu napisał dodatkowo relację, którą zamieszczamy poniżej:

11 listopada jest niewątpliwie jednym z najważniejszych świąt państwowych. Polacy po 123 latach, przechodząc przez zabory, liczne powstania oraz walki – odzyskali niepodległość naszego państwa. Jako obecni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej powinniśmy o naszą ojczyznę przede wszystkim dbać jak o własny dom, oddawać jej szacunek, gdyż setki tysięcy ludzi oddało za nią własne życie. Sam Józef Piłsudski powiedział : „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Będąc na obchodach tego święta w kościele pw. Matki Kościoła w Jastrzębiu – Zdroju, mogliśmy poczuć, jak doniośle można oddać swej ojczyźnie szacunek. Dziesiątki sztandarów różnych organizacji, szkół i zgrupowań, patriotyczne pieśni, setki ludzi w kościele – było widokiem zapadającym w pamięć. Przekonaliśmy się, że pamięć o tym święcie nie zaniknie, a tradycja jego obchodów będzie jeszcze długo pielęgnowana.

tekst: Szymon Liberda z kl.3me

zdjęcia: Lidia Gajdzik

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com