ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Uczczenie Święta Niepodległości: cz.2. (#SzkoładoHymnu)

Dla społeczności naszej szkoły odśpiewywanie hymnu państwowego nie jest niczym nadzwyczajnym, bo realizujemy to podczas każdej uroczystości – dlatego naturalnie włączyliśmy się w akcję Ministrstwa Edukacji Narodowej “Szkoła do hymnu”. Zgodnie z jej założeniem w piątek, 8 listopada, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy czterozwrotkowy “Mazurek Dąbrowskiego”. Ze względu na inny termin rocznicowej akademii, każda klasa wykonała go w sali, w której miała aktualnie lekcje. Niektórzy posiłkowali się podkładem muzycznym, inni (jak 1Geg) śpiewali żwawo a capella. Natomiast, aby utrwalić te chwile na zdjęciach, pamiętali jedynie: pani Agnieszka Wereszczak z grupą analityczną klasy 2am i ksiądz Paweł Ścibor z klasą 1D – za co im dziękujemy. 🙂 Część nauczycieli wykorzystała też okazję, aby przybliżyć historię powstania hymnu polskiego i jej autora, a także zapoznać młodzież z hymnami innych państw, w tym wszystkich sąsiadujacych z Polską.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Edyta Krakowczyk i Agnieszka Wereszczak

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com