Wiadomości Wydarzenia

Paulina Bak z indeksem walijskiego uniwersytetu

Uczennica klasy 3B Paulina Bak zdobyła indeks walijskiego uniwersytetu w Aberystwyth. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia na studiach w Wielkiej Brytanii.

“Egzaminy odbyły się 28 stycznia 2020 roku w Siedlcach (woj. mazowieckie). Polegały one na napisaniu dwóch egzaminów z dwóch różnych dziedzin nauki wybranych spośród 37 oferowanych przez Uczelnię (każdy egzamin trwał 1.5h). Dziedzina, z której pisze się egzaminy musi pokrywać się z dziedziną, którą będzie się studiować. W moim przypadku były to następujące dziedziny: Creative Writing (napisanie historyjki, krótkiego opowiadania na jeden spośród 4 tematów, które dostałam dopiero po otrzymaniu arkusza oraz krótkiego komentarza wyjaśniającego moją pracę) oraz Film and Television (spośród kilku tematów esejów dotyczących filmu, kina, telewizji, mediów musiałam wybrać 2 i jak najdokładniej je opisać własnymi słowami, powołując się na własną wiedzę).

Nagrodami w konkursie były stypendia i indeksy na Aberystwyth University w Walii.
Cały egzamin był wyłącznie w języku angielskim, a arkusze były wysyłane do Aberystwyth i sprawdzane przez tamtejszych profesorów danych departamentów, w zależności od dziedziny nauki.
Moje przygotowania do egzaminu polegały głównie na zapoznaniu się z arkuszami z ubiegłych lat, w przeciągu kilku tygodni napisałam kilkanaście opowiadań, komentarzy i esejów, obejrzałam dziesiątki filmów, przeczytałam niemało krótkich opowiadań, m.in. Kate Chopin czy Ambrose Bierce’a.
Mimo, że egzamin dotyczył w głównej mierze wiedzy z konkretnych dziedzin, wszystko czego dotychczas nauczyłam się w szkole (tzn. bogaty zasób słownictwa, nietypowe struktury gramatyczne, skomplikowane zwroty, idiomy)
z pewnością pomogło mi wygrać indeks.” – powiedziała Paulina.