Wydarzenia

Uczestniczymy w Tygodniu Bibliotek

Tydzień Bibliotek trwa od 8 do 15 maja. Jastrzębska Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania online z pisarkmi, pisarzami, dziennikarkami, reportażystami i wydawczyniami książek: Justyną Sobolewską, Anną Dziwitt-Meller, Anną Jakiewicz, Mirosławem Wlekłym, Grzegorzem Kasdepke i Anną Maślanką.

Natomiast wieczór autorski naszego absolwenta, obecnie warszawianina, reportera Rafała Hetmana odbędzie się (w reżimie sanitarnym) także na żywo, w piątek, 14 maja. Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej zostali zaproszeni i ukaże się na ten temat osobna relacja. Rafał opowie o swojej głośnej i docenianej już książce pt. “Izbica, Izbica”, na temat podlubelskiego miasteczka, z którego wojnę przeżyło tylko 23 żydowskich mieszkańców. Wszyscy inni zostali zabici w obozie zagłady w Sobiborze.

PS. Zdjęcie wiodące/ zrzut ekranu  pochodzi z pasjonującego  spotkania, wręcz uczty intelektualnej, z paniami Justyną Sobolewską i Anną Dziwitt-Meller, które odbyło się online 7 maja. Dotyczyło zapowiadanej wspólnej  książki pt. “Setka” – na temat ich własnych fascynacji literackich  Prowadziła je (zasłużenie)Najlepsza Bibliotekarka Roku w woj. śląskim – pani Agnieszka Witczak.

tekst i zdjęcie: Lidia Różacka

grafika: MBP Jastrzębie-Zdrój