Sport w szkole Wydarzenia

WF inaczej

Ćwiczenia siłowe są jedną z najbardziej wartościowych form ruchowych. W zestawieniu z jakąś tlenową formą np. bieganiem, jazdą na rowerze czy aerobikiem staje się zestawem ćwiczeń wręcz idealnym. Dlatego też kadra wychowania fizycznego w naszej szkole w ramach projektów „WF z klasą, „ Szkoła w ruchu”, „ Kręci mnie zdrowie” postanowiła zaszczepić ziarenko treningu siłowego wśród naszych uczniów. Przekonać się mogli uczniowie klasy II a,IIIc i IItf, jak można zadbać o własne zdrowie, poprawić własną wydolność, zredukować tkankę tłuszczową ,pozbyć się zbędnych kalorii, czy wzmocnić mięśnie. Klub fitness chętnie przyjął naszych uczniów, a instruktorzy profesjonalnie zaopiekowali się chętnymi wprowadzając w tajniki ćwiczeń na różnych przyrządach. Klasa III tf miała okazję poćwiczyć na sprzęcie na świeżym powietrzu. Takowe siłownie rosną w naszym mieście jak grzyby po deszczu z czego bardzo się cieszymy. Nie tylko ćwiczenia na siłowni mogą być ciekawe. A na lekcji wf? można np. wymyślać różnego rodzaju piramidy…… zobaczcie sami galerię.