ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Wielojęzyczne anioły na wielozadaniowych szczudłach dla 1 am i 3 ai

W mroźny zimowy poranek, elegancko ubrani uczniowie klas: pierwszej analityczno-mechatronicznej oraz trzeciej analityczno-informatycznej, wraz ze swymi wychowawczyniami – p.Adrianną Karwowską-Poleszak i p.Sandrą Płonką-Dudą, a także nauczycielkami: p. Lidią Gajdzik, p.Lidią Różacką i p.Honoratą Stelmaszczyk-Stawowy, wyruszyli na niewidziany dokąd przez nikogo z nas prestiżowy spektakl Banialuki pt. “Mr Scrooge”. Ta bielska adaptacja powieści Charlesa Dickensa “Opowieść wigilijna” była laureatką najważniejszej nagrody teatralnej woj. śląskiego – Złotej Maski za najlepsze przedstawienie roku. Bardzo zasłużenie. Każdy z nas zachwycił się bogactwem elementów tego spektaklu, o czym między sobą rozmawialiśmy w drodze powrotnej, a szczegółowo na forum obu klas w szkole. Jednak zawsze trzeba oddać pierwszeństwo znawcom, więc warto tu zacytować fragment recenzji Liliany Bardijewskiej- autorki, wydawczyni oraz krytyczki literackiej i teatralnej:

“Panowała atmosfera wszechogarniającego karnawału, pełnego magii i niesamowitości, roztańczonego i rozśpiewanego, gdzie w jedno splatają się poezja i jarmarczność, metafora i dosłowność. ”

Mieliśmy zaplanowane zdjęcia przed wielką bielską choinką na pl.Chrobrego, ale została ona uwieczniona przez niezawodną fotografkę Julię z 3 ai – jednak bez nas, ponieważ teatralne wydały nam się naturalniejsze i adekwatnie artystycznie przystrojone, a poza tym – chcieliśmy już bez pauz dotrzeć w cieplejsze miejsce. W drodze, przy fontannie, został sfotografowany również, z inicjatywy uczniów,  symbol Bielska – piesek Reksio, z tamtejszego Studia Filmów Rysunkowych. W grudniu zwiększa on znacznie swe rozmiary i iluminuje, ale nadal wywołuje uśmiech.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Julia Kuś z kl. 3ai

 

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com