Wydarzenia

Wiosenny “Sen nocy letniej” dla I tf i I tc

Nawet wiosną jest lato, gdy nasi uczniowie wyjeżdżają do teatru . Tym razem pod wodzą Lidii Gajdzik, Jarosława Grycmana, Barbary Halskiej i Lidii Różackiej. Ta ostatnia może nie powinna, ale o tym na końcu.
Zgodnie z planem najpierw zatrzymaliśmy się pod C.H. Sfera. Najatrakcyjniejszym tam miejscem okazały się jednak nie markowe sklepy czy fontanny, ale… toalety. Później uczniowie poszli posilić się, a n-le skierowali swe kroki do ogromnej księgarni. Po 1h czasu wolnego przeszliśmy spacerem przez secesyjną bielską starówkę na pl. Chrobrego, gdzie po kilku ważnych informacjach organizatorki o mieście, pani Halska wykonała piękne zdjęcia.
Spektakl w Banialuce okazał się najdłuższym z dotychczasowych, ale nie brakowało w nim świetnych rozwiązań trzech planów zdarzeń, wymyślonych cztery wieki temu przez samego Szekspira. Młodzieży najmniej podobało się wykonanie angielskich piosenek, a najbardziej kreacje elfów- w skórzanych długich płaszczach i tatuażach. Nauczycieli zbulwersowała pani wygłaszająca słowo wstępne, a zachwyciła gra aktorska, równocześnie ‘własnym’ ciałem i animując marionetki.
Jednak zgodnie z prawem Murphy’ego- nie wszystko może się udać, więc po spektaklu wyżej podpisana została pomyłkowo wzięta przez opiekunkę ze szkoły muzycznej za wych. obecnych też gimnazjalistów i usłyszała, iż “nie zasługuje na miano pedagoga”. Muszę się bardziej starać 😉

[nggallery id=124]