Wydarzenia

Wizyta w siedzibie firmy Google w Krakowie

Uczennice z pierwszych klas liceum oraz technikum w ramach projektu “Mind the Gap” miały okazję uczestniczyć w wycieczce do siedziby firmy Google. Wyjazd odbył się w pierwszym dniu rekolekcji o 7:15. Wyruszyłyśmy spod szkoły w żeńskim gronie (oczywiście poza kierowcą).

Po przybyciu do Krakowa i opuszczeniu autokaru, udałyśmy się na ul. Rynek Główny 12, gdzie od 7 lat znajduje się krakowska siedziba firmy Google. Przywitała nas organizatorka naszej wizyty pani Ania i zaprowadziła do sali wykładowej, gdzie czekał poczęstunek i kawa. Po posileniu się po podróży, pracownicy firmy Google rozdali uczennicom ankiety i rozpoczęła się część prezentacyjna, w której to miałyśmy okazję zapoznać się z zadaniami, jakie mają pracownice i pracownicy tej firmy. Dowiedziałyśmy się, jak wygląda dzień w pracy inżyniera. W trakcie wykładów można było zadawać pytania. Mogłyśmy je również zapisywać na kartkach, które zostały zebrane przez organizatorkę i nastąpiła kolejna część, czyli panel. Czterech pracowników firmy Google, tzw. zespół mieszany  (2 kobiety i 2 mężczyzn), odpowiadało na nasze pytania. W trakcie okazało się, że jedna z pań pochodzi z Pawłowic, więc poczułyśmy się jak w domu :).

Po tej części rozpoczęła się kolejna- ta, na którą najbardziej czekałyśmy, czyli zwiedzanie firmy. Niestety, zdjęcia mogłyśmy zrobić sobie tylko w wyznaczonych miejscach. Chyba jednogłośnie możemy stwierdzić, że urzekło nas wszystko, co widziałyśmy i  teraz prawdopodobnie wszystkie uczestniczki wyjazdu będą chciały studiować na politechnice.

Kolejnym akcentem regionalnym było spotkanie właśnie w firmie Google kolegi z liceum pani Barbary Sowińskiej.

Po powrocie ze zwiedzania czekał nas jeszcze jeden wykład- już taki bardziej techniczny- w języku Python. Stworzyłyśmy wspólnie z programistami generator horoskopu do gazetki szkolnej. Okazuje, się, że komputer losował odpowiedzi podobnie do nas. Czy to o czymś już świadczy??

Na koniec ponowie została rozdana ankieta, po wypełnieniu której otrzymałyśmy piórnik z logiem firmy i okazało się, że czas przeznaczony na naszą wizytę się zakończył.  4h minęły nawet nie wiadomo kiedy- tak było miło i ciekawie.

Dodatkowo uczennice zostały jeszcze poinformowane o możliwościach udziału w konkursie.

IMAG1456