Nasze uczelnie Wydarzenia

Współpraca z Filią UŚ w Cieszynie

Nasi tegoroczni maturzyści już jako absolwenci oczekują obecnie na wyniki majowych egzaminów, żeby móc aplikować na wybrane kierunki studiów. Aby każdy znalazł wcześniej odpowiednią uczelnię i wydział – nasza szkoła organizuje wyjazdy do miast akademickich na zajęcia i wykłady na tamtejszych uczelniach. Skorzystały z tego wczesną wiosną klasy 3GA i 3GB, które wraz ze swymi wychowawcami – panią Julią Sosną-Iglikowską i panem Krystianem Kwietniem, oraz polonistką panią Lidią Różacką – odwiedziły Instytut Pedagogiki na Wydziale Sztuki i Nauki o Edukacji w cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Mieści się on w potężnym i pięknym zabytkowym budynku znajdującym się w parkowym otoczeniu uroczego i wygodnego kampusu uniwersyteckiego. Nie mniej godne obecności i podziwu jest przestronne i funkcjonalne wnętrze, z odnowionymi oraz nowoczesnymi salami i pracowniami.

Zostaliśmy tam serdecznie przyjęci, a młodzież – podzielona na grupy – wzięła udział w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez nauczycielki akademickie, które współprowadzili studenci. Był to efektywnie spożytkowany czas, ponieważ post factum, kilkoro z naszych uczniów zadeklarowało chęć studiowania właśnie w Cieszynie. 🙂

tekst: Lidia Różacka