Wydarzenia

Wycieczka do AGH w Krakowie

W dniu 12 kwietnia w ramach współpracy ZOD AGH w Jastrzębiu-Zdroju z ZS nr 6 im. kr. Jana III Sobieskiego grupa 10 uczniów pod opieką p. Barbary Sowińskiej udała się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd zorganizowany został przez p. Teresę Bac, działaczkę Wszechnicy Edukacyjnej Technicznego Uniwersytetu Otwartego mieszczącego się przy Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym AGH w Jastrzębiu-Zdroju.

Na AHG w Krakowie uczniowie mieli okazję wysłuchania bardzo ciekawego wykładu otwartego prof. dr hab. inż. Andrzeja Samek pt.: “Bionika jako element humanizacji”.

Po wykładzie udaliśmy się do Laboratorium BHP, gdzie wysłuchaliśmy opisu poszczególnych stanowisk doświadczalnych. Nie obyło się bez efektownego (NIEBEZPIECZNEGO zarazem) pokazu wybuchu pyłu metanowego.

Kolejno, braliśmy udział w krótkim wykładzie, na którym dowiedzieliśmy się, dlaczego warto studiować na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Najciekawszym wydarzeniem dnia był niewątpliwie pokaz doświadczeń z ciekłym azotem na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Studenci fizyki zapewnili nam niezłą zabawę połączoną z dawką wiedzy 🙂

Po kilku godzinach spędzonych na AGH udaliśmy się na rynek, gdzie każdy mógł zakupić pamiątki 🙂