Wydarzenia

Wyjazd do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego

Dnia 11 maja grupa uczniów klasy 2b: Marlena Jaworska, Anna Mańka, Karolina Partyk, Magdalena Rutka, Anna Rybarska, Marcin Bębenek, Mateusz Gajda oraz Marcin Stokowy, pod opieką pani Barbary Sowińskiej udała się już po raz trzeci do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w szkole w roku szkolnym 2011/2012 projektu "Zainteresowanie uczniów fizyką kluczem do sukcesu" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
Uczniowie wysłuchali wykładu dyr. Instytutu Fizyki p. dra Dariusza Mana, który jak zwykle w niebagatelny sposób wprowadził wszystkich w tajniki fizyki. Ponadto uczniowie wzięli udział w trzech zajęciach laboratoryjnych, na których wykonywane były doświadczenia z następujących tematów: "Astronomia, aerostatyka", "Rozpuszczanie soli jonowych w wodzie. Roztwory nasycone. Ciepło krystalizacji. Roztwór przesycony, jako magazyn energii" oraz z dziedziny "Hydrostatyki", przygotowanych przez pracowników naukowych Instytutu Fizyki.
Niestety był to nasz ostatni wyjazd do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego w ramach realizowanego projektu. Z biciem serca wspominać będziemy zajęcia,
w których mieliśmy możliwość uczestniczenia. 

[nggallery id=7]