ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Wyjście na wystawę artystyczną i do Miejsca Pamięci – w relacji uczestnika

Uczniowie naszej klasy udali się na wycieczkę do Miejskiego Centrum Kultury w Jastrzębiu-Zdroju w celu obejrzenia wystawy rysunków i malarstwa studentów ASP w Katowicach. Same obrazy znajdowały się w piwnicy budynku, co odebrałem jako brak szacunku dla autorów.

Na wystawie znajdowało się wiele dzieł sztuki. Pokazano tu wiele różnych technik, znalazła się nawet instalacja. Wiele prac mi się podobało, nie umiem wybrać konkretniej. Żadna też nie ma nadanego tytułu, a na samej wystawie nie sposób było znaleźć, kto je namalował. Autorów można było poznać dopiero z katalogu odebranego przy wyjściu. Następnie uczniowie udali się w miejsce, gdzie znajduje się Grupowa Mogiła Więźniów byłego KL Auschwitz-Birkenau. Tam zapalone zostały znicze i każdy popadł w chwilę zadumy.

W raczej pozytywnych nastrojach młodzież wróciła do szkoły. W drodze toczyły się różne dyskusje. Niektórzy rozmawiali na temat dzieł sztuki, niektórzy o historii. Każdy napisał potem, który obraz by kupił dla siebie, a który podarował rodzicom.

tekst: Daniel Synowiec z kl.4in

zdjęcia z Miejsca Pamięci : Szymon Ksiądz i Michał Potoczny z kl.4in

zdjęcia dzieł sztuki: uczniowie obecnej klasy 4in

PS:

I Wystawa rysunku i malarstwa studentów ASP w Katowicach pochodziła z Pracowni Sztuk Wizualnych prof. Jana Dubiela i dr. hab. Piotra Bąka. Uczniowie naszej szkoły, dla potrzeb egzaminu maturalnego oraz własnego rozwoju, mieli możliwość rozwijać swoją wyobraźnię, a także podziwiać i oceniać prace następujących młodych artystów: Anny Babińskiej, Anny Barszcz, Anny Bielnik, Sandry Chrobak, Aleksandry Cieślawskiej, Zofii Hernas, Klaudii Kadłubiec, Małgorzaty Kapek, Patrycji Kędzierskiej, Karoliny Kluzy, Karoliny Kot, Karoliny Kruszewskiej, Patrycji Margryś, Klaudii Maśnicy, Pawła Mularczyka, Katarzyny Pado, Martyny Pawlik, Beaty Piskosz, Magdaleny Przybycień, Katarzyny Powierży, Agnieszki Reut, Jagody Rudek, Joanny Sowy, Malwiny Stępień, Dagmary Szmal, Magdaleny Szumigaj, Gabrieli Tworek-Ryszawy, Karoliny Wilk i Mateusza Żurka.

II Na Miejscu Pamięci – mogile 38. Ofiar Marszu Śmierci kwiaty złożyli i zapalili znicze w imieniu nas wszystkich tam obecnych: Kajetan Rduch, Bartek Rejbicz i Daniel Synowiec.

Lidia Różacka

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com