Nasze sukcesy Wydarzenia

Wyniki Olimpiady Innowacji Technicznych

Uczniowie Sobieskiego odnieśli kolejne sukcesy w olimpiadach organizowanych przez Polski Związek Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Urzędu Patentowego RP.

  • W Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Mechatronice i Elektronice 2 miejsce i tytuł laureata zdobyli Artur Nowak i Jakub Moczoł za projekt „Seeable – system nawigacji i ostrzegania osób niewidomych na wózku”. Opiekunowie merytoryczni: Artur Hausman, Krzysztof Smyczek, Marcin Lasak.

Projekt powstał we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju.

  • W Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Ochronie Środowiska tytuł finalisty zdobyli Rudzki Franciszek, Czechowski Michał, Pacer Seweryn za projekt „Microbiological Rocket Sonde (MRS)”. Opiekunowie merytoryczni: Barbara Popek, Bożena Surma.

Udział w III etapie brała także Szweda Emilia z projektem „Pomóż! Uratuj psiaka”. Opiekunowie merytoryczni: p. Barbara Popek, Agnieszka Wereszczak.

Większość uczniów nie mogła brać udziału z różnych powodów w uroczystej gali w Warszawie. Jedynym reprezentantem naszej szkoły był Jakub Moczoł z klasy 4ME, który, pod opieką p. Marcin Lasaka, 23 maja odbierał nagrody rzeczowe, dyplomy i zaświadczenia w Warszawskim Domu Technika NOT. Gratulujemy!!!