Wydarzenia

X finał Miejskiego Konkursu Matematycznego

5 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju odbył się finał X Miejskiego Konkursu Matematycznego  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym (16 stycznia 2013 roku i miejskim – finał 5 kwietnia br.).

Do etapu miejskiego zakwalifikowało się 19 uczniów z jastrzębskich szkół.  Uczniowie, którzy zmierzyli się z zawiłościami matematycznymi mieli do rozwiązania pięć zadań testowych wielokrotnego wyboru i pięć zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie zadań  wynosił 90 minut. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę uplasowali się na czołowych miejscach:

I miejsce – Kamil Smyczek z kl. II tm

III miejsce – Małgorzata Wypych z kl. 2b

Wyróżnienie – Kamil Dziadek z kl. 3 tb

Mistrz wywalczył puchar dla swojej szkoły, ufundowany przez Zespół Szkół nr 2. Ale to nie wszystko co działo się w Zespole Szkół nr 2. W tym dniu został podsumowany III Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia – Zdroju , który miał miejsce 13 marca br. w naszej  szkole. Każda drużyna rozwiązała 160 zadań i mogła zdobyć 280 punktów. Maraton trwał 4 godziny.  Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia:

I wyróżnienie – drużyna reprezentująca technikum: Marcin Grygierek, Kamil Jusewicz, Krystian Giżyński

II wyróżnienie – drużyna reprezentująca liceum: Paulina Salachna, Małgorzata Grzonka, Piotr Pańczyk

Swoją obecnością uświetnili tę uroczystość Doradca Prezydenta Miasta Pan Franciszek Piksa, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Pani Anna Toborowicz , Naczelnik Wydziału Edukacji Pana Andrzej Pawłowski  oraz zaproszeni nauczyciele jastrzębskich szkół.

[nggallery id=117]