XV Miejski Konkurs Chemiczny

14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XV Miejski Konkurs Chemiczny organizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z ZS nr 1, ZS nr 3, ZS nr 2, ZS nr 5 i ZS nr 6. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani mgr Marzena Sieradzan.

Celem Konkursu jest propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, zapewnienie  rywalizacji w dziedzinie wiedzy chemicznej, a także umożliwienie porównania między uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

”Sobieszczaków” reprezentowali przedstawiciele klasy 3b – Patrycja Grabiec i klasy 4tf –  Katarzyna Ptaszyńska i Patryk Loter. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż Katarzyna Ptaszyńska zajęła II miejsce, a Patrycja i Patryk dostali wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze.

tekst: Dorota Ostrowska