Wiadomości Wydarzenia

YouthMaSter czyli kolejna edycja obozu językowego dla uczniów ZS6!

W dniu 4 listopada wybraliśmy się  wraz z osobami z innych klas na obóz językowy w Bystrzycy Kłodzkiej organizowany corocznie w naszej szkole. Po przybyciu na miejsce rozpakowaliśmy walizki i udaliśmy się na krótki spacer zapoznawczy po Marianówce, niektórym od samego widoku góry Iglicznej nogi odmówiły posłuszeństwa, jednak każdy pokonał górę…w jakimś stopniu 🙂 Po spacerze czekał nas wyśmienity obiad, po którym zapoznaliśmy się z naszymi animatorami z różnych stron świata. Poznaliśmy naszą główną koordynatorkę Ane  z Portugalii, oraz Myroslawę z Ukrainy. Oprócz tego poznaliśmy również osoby z wielu innych stron świata dzięki czemu mogliśmy usłyszeć nowe akcenty i doskonalić umiejętności językowe, animatorzy pierwszego dnia poprzez różnego rodzaju zabawy pomogli nam się zintegrować między sobą,a po przeprowadzonych zabawach i rozmowach z animatorami, integracja przeniosła się do pokojów pod czujnym okiem naszych nieocenionych opiekunów z ZS6.

W ciągu następnych 3 dni mieliśmy warsztaty językowe, które rozpoczynały się o godzinie 9.30 a kończyły o 19.00. Podczas nich zostaliśmy przeszkoleni w obszarze wielu nowych oraz interesujących tematyk, dowiedzieliśmy się np.: 

– o zaletach twórczego myślenia

– jak tworzyć swój wizerunek publiczny

– o niebezpieczeństwach oraz korzyściach Internetu 

– o możliwościach programu i wolontariacie Erasmus+

– jak wzbudzać świadomość i ekspresję kulturową

 

Poza tym poznaliśmy intrygujące oraz nie wszystkim znane ciekawostki na temat krajów, z których pochodzili nasi animatorzy. Każdy uczeń słuchał z niesamowitą ciekawością obcokrajowców przedstawiających prezentacje oraz opowiadających z pasją i miłością o swojej ojczyźnie.  Na dodatek poza zajęciami edukacyjnymi codziennie uczestniczyliśmy w grach i zabawach rozwijających naszą sprawność fizyczną i pamięć tj. warm up. Na początku każdy z uczestników niechętnie podchodził do tych gier, jednak po krótkiej chwili oraz zaangażowaniu animatorów, wszyscy bawili się doskonale. Ostatniego dnia po kolacji nadszedł kulminacyjny moment warsztatów – wręczenie certyfikatów uczestnictwa w obozie i tkliwych pożegnań z animatorami, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić i zżyć. Niektórzy do późnych godzin nocnych, aż do wyjazdu animatorów stali i rozmawiali z nimi, po wspólnie zatańczonej belgijce, która to zwieńczyła cały nasz tygodniowy wysiłek i była okazją do ostatniej wspólnej zabawy i integracji. Po pożegnaniu udaliśmy się do pokojów aby następnego dnia opuścić Bystrzycę w godzinach porannych.

Myślimy, że każdy z nas będzie dobrze wspominać ten wyjazd, jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym opiekunom: p. Joannie Seweryn, p. Krystynie Galant oraz p. Magdalenie Krosny, za cierpliwość i troskę o nasze bezpieczeństwo.

 

Relacja: Aleksandra Rogozik, Piotr Muchowski klasa 2C