Wiadomości

Z Francuzami do Warszawy i Wilna.

Zapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły na wspólny wyjazd z młodzieżą  ze szkoły Francuskiej z Tourcoing.

Program wyjazdu:

11 kwiecień 2014r. (piątek) wyjazd z Jastrzębia-Zdroju do Warszawy , tam spotkanie z młodzieżą  z Francji, która do Warszawy przyleci samolotem (przed spotkaniem młodzież Polska może w Warszawie odwiedzić sejm, cmentarz na Powązkach, muzeum Powstania Warszawskiego). Nocleg w hostelu.

– 12 kwiecień (sobota): zwiedzanie Warszawy. Nocleg : hostel.

– 13 kwiecień (niedziela): podroż na Litwę. (Noclegi na Litwie będą w liceum Śniadecki w Solecznikach -miasto na Litwie, 45 km na południe od Wilna, nad Solczą)

14 kwiecień (poniedziałek): zwiedzanie Wilna

15 kwiecień (wtorek): wycieczka do Zamku w Trokach – zamek położony na jeziorze Galwe na Litwie

16 kwiecień (środa): wspolne zajecia w liceum w Solecznikach

– w nocy ze środy 16 kwietnia na czwartek 17 kwietnia : powrot autobusem do Jastrzebia-Zdroju.

Przewiduje się udział 9 uczniów polskich i dwóch polskich opiekunów.

Koszt uczestnictwa dla jednego ucznia w opisanym wyjeździe wynosi 140 euro (wyjazd organizowany jest przez pana Dominika Bernard z Francji, stąd koszt podano w euro). Uczniowie Polscy nie ponoszą kosztów transportu, za to proszeni są o przyjęcie do swoich domów po dwóch uczniów francuskich w terminie od 17 kwietnia (czwartek) do 22 kwietnia (wtorek).

Plan pobytu uczniów z Francji w Jastrzębiu:

-17 kwietnia (czwartek)- spotkanie w urzędzie miasta Jastrzębie-Zdrój

-18 kwietnia (piątek)- wycieczka do Oświęcimia

-19 kwietnia (sobota) i 20 kwietnia (niedziela)-Wielkanoc spędzają w polskich rodzinach, gdzie poznają polskie tradycje świąteczne

-21  kwietnia (poniedziałek wielkanocny)-wspólna wycieczka do Czech

– 22 kwietnia (wtorek) goście z Francji wracają do domu.

 

Dla uczniów, którzy wezmą udział w proponowanym wyjeździe jest możliwość wyjazdu do Francji w październiku 2014 roku, wtedy polscy uczniowie (18 uczniów) mogliby mieszkać u swoich francuskich kolegów. Pan Dominik Bernard zorganizuje dla Polaków ciekawy  pobyt we Francji (robi to już od 27 lat), zaś szczegóły zostałyby ustalone w kwietniu 2014 roku podczas pobytu Francuzów.

Dodatkowe informacje na temat wyjazdu, oraz zapisy osób chętnych u wicedyrektor Jolanty Kłopeć, lub pani Moniki Kordiaczyńskiej (nauczyciela języka angielskiego) do końca października 2013roku.