Wydarzenia

Z wizytą w Haviřovie

Jest 30 października 2012, jeden z pierwszych „zimowych” poranków tej jesieni. Przyświeca nam słońce, kiedy wyruszamy w drogę do zaprzyjaźnionej Stredni Skoly Technickych Oboru w Haviřovie. My, czyli 23 uczniów klasy III TM (technik mechatronik) oraz 4 opiekunów w osobach pań Lidii Różackiej i  Anny Grześ oraz panów Zbigniewa Pałasza i Jacka Kluby. Celem wyjazdu było wzięcie przez uczniów udziału w zajęciach przybliżających kształcenie w zawodzie technika mechanika samochodowego ze specjalnością mechatronika samochodowego (autotronik).

Na miejscu jak zwykle czekało nas serdeczne i miłe przyjęcie. Po krótkim powitaniu i prezentacji, uczniowie podzieleni zostali na 5 grup i przystąpili do krótkich zajęć praktycznych wraz z uczniami czeskimi. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:

  • Diagnostyka komputerowa samochodu Škoda Fabia
  • Diagnostyka układu wydechowego samochodu Hyundai i30
  • Podstawowe pomiary mechaniczne
  • Symulacja i diagnostyka układów mechatronicznych samochodu osobowego
  • Pomiary w obwodach RLC prądu zmiennego

Przy okazji można było zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły, jej pracowniami i warsztatami praktycznej nauki zawodu oraz nowoczesnym ich wyposażeniem. Uczniowie wyróżniający się aktywnością i sprawnością wykonywania ćwiczeń zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wśród tych uczniów znaleźli się : Patryk Głowiński, Krystian Dworok, Damian Wójcik, Mateusz Kogut i Patryk Machowski.

Była to pod każdym względem bardzo interesująca i pożyteczna wycieczka. Za jej przygotowanie serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły, a także Pani Dyrektor Jolancie Kłopeć, która zorganizowała wyjazd naszych uczniów.

[nggallery id=63]