Sport w szkole Wydarzenia

Zajęcia z aerobiku

Nasza szkoła została zgłoszona do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rok szkoły w ruchu” do akcji „Ćwiczyć każdy może”. Aby uzyskać tytuł „Szkoły w ruchu” Nasza placówka musi spełnić kilka wymagań. Cała akcja została podzielona na dziewięć obszarów. Między innymi są to przeprowadzenie i udokumentowanie ciekawych zajęć z wychowania fizycznego, edukacji zdrowotnej, zajęć pozalekcyjnych, aktywności w gronie rodzinnym czy też alternatywnych form aktywnego wypoczynku. Cała akcja trwa do 20 maja br. a opis wszystkich inicjatyw zrealizowanych przez szkoły wraz z formularzami należy przesłać do Ministerstwa do 31 marca br. Jedną z takich inicjatyw już zrealizowanych przez Naszą szkołę jest ciekawa lekcja aerobiku przeprowadzano 13 stycznia br. przez panią Lidię Gajdzik. Zajęcia zostały zorganizowane wśród dziewczyn z klas 2 tf oraz 1 c. Uczennice były bardzo zaangażowane w lekcję, a całość była przeplatana różnymi krokami aerobiku i ćwiczeniami wzmacniającymi poszczególne partie mięśniowe przy muzyce. Na zakończenie chętne uczennice same poprowadziły dalszą część aerobiku.

DSCN0772IMAG1607 IMAG1619 IMAG1632 IMAG1638 IMAG1639