Wiadomości

Zaproszenie do Akademii Druku 3D Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Co proponujemy uczniom?
Akademia Druku 3D to program stworzony z myślą o młodych ludziach –
uczniach klas maturalnych i bezpośrednio przedmaturalnych, zainteresowanych
nowoczesnymi materiałami, metodami projektowania 3D i druku 3D. Naszych
kursantów w wypełnionej praktycznymi zajęciami formie wprowadzimy w świat
druku 3D oraz zaproponujemy zainteresowanym dalszą współpracę z nami nad
własnymi projektami. Program kursu obejmie praktyczne umiejętności
projektowania w oprogramowaniu CAD 3D, druku 3D, a także pomiary właściwości materiałów uzyskanych z wykorzystaniem technologii druku (wykonamy pomiary twardości, wytrzymałości na rozciąganie a także zobaczymy ich strukturę pod mikroskopem). Kurs dla uczniów jest bezpłatny. Kurs jest organizowany w ramach akcji edukacyjnej nowego kierunku studiów „Inżynieria i Technologie Materiałowe” otwartego na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej.

Więcej informacji