Wiadomości Wydarzenia

Zaproszenie na udział w Hackathonie ZS6, który odbędzie się online

hackathon zs6 2021

Tegoroczny Hackathon, który odbędzie się już w ten weekend (9-10 października) otrzymał patronat Prezydent Miasta Jastrzębie – Zdrój i jest organizowany przez Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli w ramach grantu Meet and Code

Wydarzenie ma ogromną wartość edukacyjną, która łączy tworzenie nowego rozwiązania z nauką praktycznych, zapoznanie z narzędziami do zarządzania projektami, metodologią zarządzania projektami.

Celem eventu jest pokazanie młodym ludziom naszej szkoły, jak można ze sobą współpracować, aby uzyskać zadowalający rezultat, jak uporządkować pracę przy pomocy rozwiązań do organizacji pracy, pobudzenie kreatywności w połączeniu pomocy lokalnej społeczności, tworząc przemyślane narzędzie, które pomogą lokalnej społeczności.

Efektem współpracy może być gotowe rozwiązanie lub tylko makieta, która będzie wymagał dalszej współpracy.

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich uczniów ZS6, tych którzy siedzą w IT jak i zarówno dla tych którzy niekoniecznie mają z tym styczność. Umożliwia to tworzenie się grup merytoryczno-praktycznych co kształtuje u młodych ludzi zorganizowaną współpracę którą możemy podziwiać w dużych firmach.

Nasze wydarzenie wyróżnia przede wszystkim zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań, kreatywne młode osoby z naszej lokalnej szkolnej społeczności, którzy chcą swoją kreatywnością rozwiązać lokalne problemy.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Jastrzębie-Zdrój, Hostersi, IT.focus, Mipso, Fujitsu.

Patronat medialny: Chwila dla Admina

Oprócz nagród, które funduje Meet and Code, będą też nagrody specjalne

Zapraszamy uczniów do rejestracji: https://bit.ly/3lg04fW