Zaproszenie na wystawę obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”

Dzięki uprzejmości prezesa Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie, pana Adama Panek, w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju można zobaczyć haftowaną replikę obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”. Oryginalny obraz namalowany został przez Jana Matejkę w latach 1882-1883 i obecnie znajduje się w Muzeach Watykańskich.

Wymiar repliki, którą możemy podziwiać w naszej szkole jest zgodny z oryginałem : 458×894 cm.

Wzór składa się z 50 części, którą haftowało 78 wolontariuszy, zużyto 178 km nici (9,5 mln krzyżyków).

Obraz można oglądać w dniach od 8 do 21 listopada 2019r., od poniedziałku do piątku w godzinach do 10.00 do 18.00. Zainteresowane osoby prywatne i grupy prosimy o kontakt telefoniczny: nr 32 4717264, lub mailowy: szkola@zs6sobieski.pl. (Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne)

Koneserów sztuki, sympatyków hafciarstwa i wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zaprasza serdecznie społeczność Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Harcerska 12.