Sport w szkole Wydarzenia

Zawody narciarskie o puchar Kuratora Oświaty

Po raz pierwszy w tym roku Kuratoium Oświaty w Katowicach wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji zorganizowało Mistrzostwa Narciarstwa Alpejskiego. Zawody odbyły się 06.02.2013 roku w Wiśle na Soszowie.
Nie zastanawiając się zbyt długo, szybciutko znalazłam chętnych, którzy chcieliby reprezentować naszą szkołę w tej prestiżowej imprezie sportowej.  Za zgodą i hojnością dyrekcji, która sfinansowała nam przejazd do Wisły, wczesnym rankiem  (bo już 6.30) wyruszyliśmy w góry busem w składzie: M. Nieszporek kl. 1 tf, P. Gatner kl.1 tf, M.Królewski kl.1b  , P. Łabuś kl.1b,R. Regmund kl.1b,K. Abrahamczyk kl. 3 td ,K. Król kl. 3tm, M. Kogut kl 3tm, P.Doktorczyk, M. Radomski kl.1tb, K. Buczkowski kl.1td wraz z opiekunami: B.Halską, L.Gajdzik i A.Śmigielskim.
Na miejscu, już po zarejestrowaniu, okazało się, że konkurencja jest ogromna:  500 zawodników, ta liczba już sama mówi za siebie. Miejsca były tylko trzy……, ale liczył się udział i godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 6 z Jastrzębia Zdroju. Organizatorzy bardzo postarali się o to, aby wszyscy mieli zajęcie podczas całego dnia. Gdy kolejne klasy startowały, inni mogli oglądać pokazy ratownicze, piec kiełbaski, pić herbatę, jeść grochówkę, no i oczywiście do 16.00 szusować na stoku. Zaznaczam, że nie musieliśmy wydać ani złotówki, gdyż wszystko zapłaciło kuratorium. W samej imprezie brał również udział sam Śląski Kurator Oświaty  pan Stanisław Faber, Którego mieliśmy okazję poznać. Notabene Kurator również znał już naszą  szkołę z sukcesów, jakie osiągnęliśmy.
        Uczniowie dali z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej. Niestety miejsc na podium zabrakło. Opiekunowie p. Lidia, pani Barbara i pan Śmigielski  również wzięli udział , ale i tu nie dopisało szczęście. Nadmieniam, że kobiety rywalizowały z mężczyznami dlatego proszę o wyrozumiałość.
Zawody zakończyły się o 16.30. Wszyscy razem uśmiechnięci i zadowoleni (chociaż bez pucharów) udaliśmy się do busa i w drogę powrotną.
Impreza sportowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też Śląskie Kuratorium Oświaty postanowiło stworzyć Ligę Narciarstwa Alpejskiego. Jej regulamin pojawi się w czerwcu, a naszym zadaniem będzie postarać się o środki na przejazdy i ćwiczenia na stoku, oraz uzyskać zgodę dyrekcji na rozwijanie naszych uczniów również w sportach zimowych. Zapraszam w przyszłym roku.

Lidia Gajdzik

[nggallery id=103]