Sport w szkole

Zawody piłki nożnej dziewczyn

Co roku w okolicach Dnia Kobiet nauczyciele wychowania fizycznego organizują szkolne zawody w piłce nożnej płci pięknej. Nie inaczej było w tym roku, bo 7 marca odbyły się mistrzostwa szkoły w futbolu żeńskim. W zawodach wzięło udział 8 zespołów klas: 1a, 1b, 1tf, 2a, 2b, 3b i 3tf, oraz drużyna Nauczycielek w składzie: Paulina Borkowska, Lidia Gajdzik, Barbara Halska, Adrianna Karwowska-Poleszak, Ewa Maduzia i Bożena Rejszel). Reprezentacje zostały rozstawione do dwóch grup, gdzie rozgrywały mecze "każdy z każdym", a do kolejnej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły. Każde ze spotkań trwało po 10 minut.              

Grupa A   Grupa B
1a-1b  2:0
1tf-N  1:2
1b-N  2:0
1a-N  0:1
1b-1tf  0:0
1a-1tf  0:0
2b-3b 0:2
3tf-2a 0:4
2b-3tf 1:1
3b-2a 2:0
2b-2a 0:0
 3b-3tf 4:0

Pierwszą parę półfinałową tworzyły reprezentacje klas 1b i 3b.W tym pojedynku lepsze okazały się starsze ‘biolożko-chemiczki’, wygrywając 0 do 5. Drugi półfinał przyniósł więcej emocji, ponieważ w regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 0:0 pomiędzy zespołem Nauczycielek i klasą 2a. Dlatego o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepiej poradziły sobie drugoklasistki-humanistki, zwyciężając 2:3. W meczu o III miejsce Nauczycielki mogły się zrewanżować klasie 1b za porażkę w grupie, jednakże te zmagania znów dostarczyły wrażeń, ponieważ ponownie padł remis 0:0 i po raz kolejny trzeba było przeprowadzić karne. I tym razem szczęście nie sprzyjało paniom spod tablicy i musiały uznać wyższość swych uczennic, przegrywając karne 2:1. W ten sposób historia zatoczyła koło i tak jak w zeszłym roku zespół nauczycielek znów zajął IV miejsce. Natomiast finał bez większych przeszkód wygrała klasa 3b, pokonując w nim uczennice 2a 3:0. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze i każdej drużynie towarzyszył dobry humor. Dlatego wszystkim zespołom dziękujemy za udział i zapraszamy na przyszły rok. 

[nggallery id=42]