Sport w szkole Wydarzenia

Zimowe szaleństwo Sobieszczaków na nartach

Wczesnym rankiem 14 stycznia 2013 r. wyruszyli szusować na stok  do Wisły. W autobusie spotkali się narciarze na różnym poziomie umiejętności, czyli ci którzy świetnie odnajdują się na stoku i pozostali chcący się nauczyć jeździć. Na początku wycieczki wszyscy zostali zapoznani z „Dekalogiem narciarza”. Akceptując przepisy grupa wyruszyła w kierunku Wisły. Uczestnicy mieli wspaniałą pogodę a warunki narciarskie okazały się rewelacyjne. 4 godziny wspaniałej zabawy i doskonalenia umiejętności. Dla tych , którzy umiejętności  narciarskich nie posiadali czekał wyciąg talerzykowy  górka o małych nachyleniu, oraz instruktor, który udzielał wskazówek. Oczywiście nie obyło się bez upadków(tych jak rozcięcie nogi, czy zeskoki z kanapy) i tych mniejszych, jak zakwasy dnia drugiego. Najważniejsze  jednak ,że wszyscy spotkali się cali i zdrowi a przy tym zadowoleni i uśmiechnięci i pozytywnie zmęczeni.

Aktywne spędzanie czasu zimą, kiedy ciepło domowego ogniska nie nastraja do uprawiania sportu, możliwość doskonalenia  i nauki jazdy na nartach(dziękujemy dyrekcji ZS6) jest wspaniałą formą ruchu podczas zimy. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mogli spotkać się na stoku.

[nggallery id=91]