Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Złota Lampka w Jastrzębiu–Zdroju dzięki naszym górnikom

W dniu 29.04. 2015r. odbył się finał V Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę” w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. W finale brało udział 6 szkół wyłonionych podczas drugiego etapu olimpiady. Wśród tych szkół znalazła się również nasza szkoła reprezentowana przez Pawła Kiełkowskiego i Bartłomieja Sieradzkiego – uczniów z klasy 4 td.

W pierwszym etapie finału uczniowie reprezentujący swoje szkoły mieli odpowiedzieć na 5 pytań za 2 lub 3 punkty. Ponieważ wszyscy uczestnicy chcieli zdobyć jak największą ilość punktów, dlatego pytania za 3 punkty cieszyły się większym powodzeniem. Po tej serii pytań zostały wyłonione 3 szkoły, które miały możliwość rywalizacji o zwycięstwo. W tej części olimpiady każda drużyna reprezentująca swoją szkołę ponownie odpowiadała na 5 pytań. Następnie zostały wyłonione 2 szkoły z największą ilością punktów. Była to nasza szkoła – Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Obie drużyny były świetnie przygotowane. Jednak uczniowie naszej szkoły wykazali się większą wiedzą górniczą, zdobywając 43 punkty na 45 możliwych, co zapewniło im zajęcie I miejsca w V Olimpiadzie Wiedzy górniczej „ O Złotą Lampkę”.

Bartek i Paweł jako laureaci I miejsca zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie technik górnictwa podziemnego, otrzymali indeks na Politechnikę Śląską, wycieczkę do Brukseli oraz nagrody rzeczowe w postaci tabletów i książek. Uczniów do olimpiady przygotowywali nauczyciele przedmiotów górniczych: mgr inż. Adela Jelonek, mgr inż. Joanna Minecka oraz mgr inż. Małgorzata Rolka.

Jeszcze raz gratulujemy naszym olimpijczykom tak wielkiego sukcesu oraz tak dużej wiedzy z górnictwa.