Wydarzenia

Złoty medal w Światowym Konkursie „Concours Lépine” Paryż 2012

Dnia 24 kwietnia 2012 r. uczeń Marcin Grygierek, nasz absolwent Marcin Kiwak wraz z  opiekunami udali się do Paryża, aby wziąć udział w Międzynarodowych Targach Wynalazczości „Concours Lépine”. Uczniowie zaprezentowali urządzenie „ Neutralizator paliw”, które ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo w transporcie lądowym, wodnym, lotniczym oraz przemyśle petrochemicznym.
Concours Lépine organizowany jest od 1901 roku, w którym wypromowano i zaprezentowano wiele wynalazków. Prezentowane wynalazki zgłaszane są do oceny jury. Osoby zasiadające w komisji przyznają medale złote, srebrne, brązowe jak również medale Stowarzyszenia Francuskich Wynalazców i Producentów AIFF oraz dyplomy uczestnictwa. Jury oceniając prace bierze pod uwagę wiele czynników:
poziom nowatorstwa pracy, poziom techniki i technologii, zapotrzebowanie społeczne, możliwość wdrażania i sprzedaży wynalazku, potwierdzanie skuteczności i rozwiązań  stosowanymi  wynikami badań, sposób prezentacji i efektywność promocyjno-marketingową.

W tym roku w „Concours Lépine” wzięli udział wystawcy z 14 krajów świata, miedzy innymi z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Rosji, Iranu, Maroko, Tajwanu, Chin i Polski. W czasie 11 dni ponad 50 osobowe jury dokonywało oceny prac prezentowanych przez wystawców. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie medali odbyło się w dniu 7 maja 2012 roku.  Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła złoty medal na targach Concours Lépine w Paryżu.
Twórcami pracy są Marcin Kiwak i Michał Walczak. Natomiast promotorami pracy są panowie Jerzy Maduzia i Krzysztof Smyczek.
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania pracy serdecznie gratulujemy !

                                                                                                                          tekst: Ewa Maduzia