Wydarzenia

Zwolnieni z Teorii

Nasi uczniowie postanowili wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Na pomysł wzięcia udziału w olimpiadzie wpadł Bartosz Luszczymak a wraz z nim do projektu dołączył Kacper Skop oraz Paweł Cecot. Na osobach z naszej szkoły się nie skończyło, bo zaprosili oni również byłą uczennicę Zespołu Szkół nr. 2 Weronikę Wasieloff. Pomysłów do realizacji mieli wiele, ale zdecydowali się głównie na pomoc lokalnej społeczności. Ich pierwszą akcje zorganizowali w 6 szkołach. Polegała ona na zbiórce potrzebnych rzeczy dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „BETLEJEM” w Jastrzębiu-Zdroju. Akcja trwała 26 dni i udało im się zebrać dary o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Wszystkie rzeczy przekazali osobiście jeszcze przed Świętami. Następnie 18 grudnia podczas IV Biegu Cukierkowego zorganizowali oni akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, gdzie udało im się zarejestrować 5 osób. Czasu coraz mniej, ale pomysłów im nie brakuje! Ich następnym celem będzie zorganizowanie zajęć plastycznych w pobliskich domach dziecka i wystawienie rzeczy, które zrobią wychowankowie na licytacje online. Pieniądze, które uda im się zebrać przeznaczą dla domów dziecka. Autor: Bartosz Luszczymak
Opiekun z ramienia szkoły: Krystyna Galant