Zwyciężczynie II edycji Konkursu Bohaterowie Śląska

10 października br. w Zespole Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Bohaterowie Śląska pt. Idymy do powstanio! Celem konkursu było wykonanie pracy o mniej znanych, ale zasłużonych powstańcach śląskich. Na uroczystość przybyli: wicekurator oświaty pan Dariusz Domański, pan poseł Krzysztof Gadowski oraz zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.

Po odśpiewaniu hymnu i krótkich występach ogłoszono wyniki.

I miejsce zajęła Aleksandra Gibes z klasy 2B, II miejsce zajęła Dominika Graca z klasy 1GA, a III miejsce Kamila Więcławska z klasy 1GA. Potem była okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o powstańcach śląskich, dzięki nauczycielce historii z ZS2 – pani Katarzynie Gibes.

Przyszedł też czas na wysłuchanie fragmentów nagrodzonych prac. Na koniec wszyscy biorący udział w wydarzeniu zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów  z technikum gastronomicznego.

tekst: Dominika Graca z klasy 1GA

zdjęcia: Tatiana Żmij