Uczczenie Ofiar Marszu Śmierci

18 stycznia jak co roku reprezentacja naszej szkoły pamiętała o przymusowych uczestnikach Marszu Śmierci- więźniach KL Auschwitz-Birkenau, którzy w mrozie zimy 1945 byli ewakuowani pieszo z Oświęcimia do Wodzisławia Śl. Kilkunastu udzielili pomocy mieszkańcy naszego miasta, w tym rodzina Mołdrzyków z Jastrzębia Górnego, która uratowała dwie polskie Żydówki z Sosnowca. Z potomkami tych szlachetnych ludzi mieli okazję się spotkać uczniowie ZS nr 2 i witali z nimi piechurów IV Rajdu Szlakiem Ku Pamięci Ofiar Marszu Śmierci. My towarzyszyliśmy im w niedzielę rano przy pomniku w Zdroju, gdzie uczniowie Kamila Holusza z I ma, Adam Król z I in oraz Maciej Różacki z II tc i kandydat do naszej szkoły- Mateusz Rzodkiewski z Gimnazjum nr 1- zapalili znicze i złożyli kwiaty. Następnie oni oraz emerytowana wicedyrektor naszej szkoły p.Anna Mendykowska i polonistka Lidia Różacka przeszli z uczestnikami rajdu do drogi prowadzącej do Mszany. W ten sposób włączyliśmy się w działania wielu szkół i instytucji regionu, które oddają hołd niezawinionym ofiarom tragicznej przeszłości.