Nasze sukcesy Olimpijczycy Wiadomości Wydarzenia

Mechatronicy nie zawodzą! Mateusz Kocur w finale olimpiady „EDUELEKTRA”!

12 kwietnia 2024 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się zawody finałowe Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDUELEKTRA”. Jednym z 17 uczestników zawodów w grupie elektrotechnika był uczeń klasy 4me w zawodzie technik mechatronik, Mateusz Kocur. Warto dodać, że był jedynym reprezentantem Śląska w tej kategorii. Zakwalifikował się do nich po zawodach II etapu, które odbyły się 5 marca br. w Katowicach i Rybniku. To już kolejny  udział  Mateusza w zawodach finałowych tej olimpiady. W ubiegłym roku w Poznaniu uzyskał tytuł finalisty zajmując X lokatę. Liczymy, że w tegorocznych zawodach wynik ten zostanie poprawiony, o czym z optymizmem można myśleć po zakończonych rozgrywkach.

Dodatkową atrakcją udziału w finale dla jego uczestników była możliwość zwiedzenia Muzeum Leśnictwa w Ośrodku Kultury Leśnej Lasów Państwowych w Gołuchowie.

Ostateczne wyniki zawodów finałowych olimpiady zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia br. Życzymy Mateuszowi, aby były one jak najlepsze!