Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Wspaniałe sukcesy programistów i informatyków – ciąg dalszy

W dniach 18-20 kwietnia pięciu uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce w Jarosławiu pod opieką p. Marcin Paprotnego i p. Marcina Lasaka. Robert Zarzecki (3 PR), Dawid Drobny (5 PIN), Artur Nowak (3 PR) brali udział w bloku programistycznym, a Dawid Reguła (1IP) i Jakub Pukowiec (2IN) w bloku teletechnicznym. W czwartek odbył się pierwszy etap finału, w którym był przygotowany test, natomiast w piątek uczniowie zmagali się w 3 zadaniach praktycznych.

Pomiędzy poszczególnymi zadaniami organizatorzy olimpiady zapewnili atrakcje w postaci możliwości zwiedzenia zabytkowego centrum Jarosławia wraz z podziemiami i linii produkcyjnej pobliskiej huty szkła. Mieliśmy także możliwość zapoznać się ze szkolnym parkiem drukarek 3D oraz postrzelać z łuku. Wieczorem zostaliśmy natomiast zaproszeni na seans do kina, na film, pt. “Czerwone Maki”. Urozmaicenie czasu wolnego pozwoliło na chwilę oderwać się od zmagać informatycznych, jednak najważniejsze były wyniki, które zostały ogłoszone w sobotę.

Artur Nowak został zwycięzcą olimpiady w bloku programistycznym. Uzyskał tytuł laureata 1 miejsca!

Dawid Drobny uzyskał tytuł laureata w bloku programistycznym!

Jakub Pukowiec uzyskał tytuł finalisty w bloku teletechnicznym!

Warto dodać, że Dawidowi Regule zabrakło 1 punktu do tytułu finalisty, lecz zdobywając cenne doświadczenie, wraz z Robertem, będą mogli spróbować swoich sił w kolejnych latach

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!