Wiadomości

Lekcja otwarta

W poniedziałek w naszej szkole odbyła się interdyscyplinarna lekcja otwarta biologiczno – chemiczna przeprowadzona przez panie Edytę Kozielską i Beatę Komarek w klasie 1 an. Tematem tej lekcji była Ekstrakcja DNA z banana. Uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili wiadomości dotyczące budowy DNA, a także poznali metodę rozdziału jaką jest ekstrakcja. Wszystkie poruszane zagadnienia mocno angażowały młodzież gdyż oprócz prac laboratoryjnych uczniowie m.in. uzupełniali interaktywną prezentację Pear Deck. W fazie podsumowującej lekcji uczniowie mieli do wykonania mini Escape Room poprzez kody QR. Lekcja poruszała trudne tematy ale w taki sposób, iż stanowiła świetną zabawę oraz stanowiła fajny sposób do integracji zespołu klasowego. Na lekcji była obecna dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice, którzy przybyli z młodszymi pociechami. Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczne przybycie, a uczniom klasy 1an za wzorową pracę na lekcji.