Wydarzenia

Lekcja inkluzji na żywo – koncert z udziałem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych

“Może pojedźmy nad morze
Tam wszystko jest łatwiejsze
Bardziej niebieskie i bardziej nasze……”

Tymi słowami uczniowie klasy 3b wraz paniami Bogusią Nidecką i Bożeną Surmą przywitali w skromnych progach naszej szkoły dzieci z okolicznych placówek opiekuńczych wraz z wychowawcami oraz dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów, nauczycieli wspomagających, a także uczniów ZS 6.
Wydarzenie rozpoczęło się magicznym koncertem, podczas którego mogliśmy posłuchać śpiewu wspaniałych wokalistów (Weronika Celary, Julia Bortlik, Oskar Augustyn, Daria Spyrka, Amelia Farana, Zofia Majkowska), gry na instrumentach (Martyna Bąkowska i Pola Gumińska), oraz odprężyć się podziwiając energiczny taniec Anastazji Buchty oraz Oliwii Grochowskiej.
Na scenie wystąpili także zaproszeni goście – pan Wojtek, Zosia, Roksana, Kuba i Jan.

Po koncercie rozpoczęła się cześć naukowa, podczas której wysłuchaliśmy niesamowitych wykładów:

  • “Podstawowe założenia edukacji włączającej oraz praktyczne rozwiązania w tym zakresie” – dr Dorota Prysak, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach;
  • “Kilka słów wokół dostępności dla osób z niepełnosprawnością” – dr Magdalena Bełza-Gajdzica, Wydział Sztuki I Nauki o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dziękujemy klasie 3b za przygotowanie koncertu, klasie 5 pin za nieocenioną pomoc przy organizacji kolejnego wydarzenia dla osób niepełnosprawnych oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Bożena Surma