Nasz “Konkurs wiedzy o PRL” dla uczniów SP

Niedawno w “Sobieskim” gościliśmy uczniów klas VII i VIII jastrzębskich szkół podstawowych.
W “Konkursie wiedzy o PRL”, który odbył się w naszej szkole, I miejsce zajął Daniel Adamski z SP nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun – Pan Jarosław Sadlok). Na II miejscu Konkurs ukończyła Anna Trójca z SP nr 4 (opiekun – Pani Joanna Bućko-Krzyżaniak). Na najniższym stopniu podium stanęła Hanna Kaleta z SP nr 6.
Uczestnicy konkursu wykazali się imponującą wiedzą z historii Polski z lat 1944-89; wiedzą daleko wykraczającą poza treści zawarte w szkolnych podręcznikach. Uczniowie zaprezentowali niezwykle wyrównany poziom. Po pisemnej części konkursu, różnica między I i II wynikiem wynosiła zaledwie jeden punkt. Ustna część konkursu, mająca  charakter quizu (w którym zawodnicy losowali pytania dla siebie nawzajem), potwierdziła wyrównany poziom wiedzy jego  uczestników. Druga w konkursie Anna uzyskała zaledwie jeden punkt mniej niż Daniel.
Uczniowie klas VII będą mieli okazję wziąć udział w następnej edycji konkursu – w przyszłym roku szkolny.
Serdecznie zapraszamy.
tekst: Dariusz Kuchta