Wydarzenia

Pożegnanie Absolwentów – 26 kwiecień 2024r

W piątek 26 kwietnia 2024 mury Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego opuściło 49 absolwentów IV Liceum Ogólnokształcącego (z dwóch klas) i 105 absolwentów Technikum nr 4 (z czterech klas).

Kolejna grupa sympatycznych, kreatywnych, zdolnych młodych dziewczyn i chłopców wyrusza na swój kolejny etap w życiu, a ich pobyt w Sobieskim przechodzi do historii. Jeszcze się nie żegnamy, bo z wszystkimi spotkamy się na egzaminach maturalnych, ale czas wspólnych zajęć lekcyjnych już za nami.

Drodzy Absolwenci, jestem pewna, że świetnie poradzicie sobie w dalszym życiu i spełnicie swoje życiowe cele i marzenia. Żegnając się z Wami, dziękuję za to, że tak pięknie reprezentowaliście naszą szkołę i za Waszą obecność. Gratuluję Wam wszystkim ukończenia szkoły, wielu z Was kończy szkołę z wybitnymi wynikami, wielu zostanie zapamiętanych jako aktywni: sportowcy, artyści, wolontariusze, zaangażowani w organizację różnych szkolnych wydarzeń. Wierzę, że uda Wam się najpierw spokojnie zdać maturę na wysokim poziomie, a następnie realizować dalsze życiowe cele, niezależnie od tego, jak je sobie wyznaczycie.

Cieszę się, że żegnając kolejną grupę opuszczającą naszą szkołę, mogę wręczyć Wam dyplomy, podziękowania i upominki.

Gratuluję kandydatom, którzy za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/24, na podstawie uchwał Rady Pedagogicznej z dnia 23 kwietnia 2024r zostali nominowani do Stypendium Ministra Edukacji. A są to następujące osoby:

Kończący edukację w Technikum nr 4 w zawodzie technik informatyk:

 • Paweł Orlik, Sebastian Kura, Dawid Drobny

Kończący edukację w Technikum nr 4 w zawodzie technik analityk:

 • Patryk Olejniczak

Kończące edukację w IV Liceum Ogólnokształcącym, za wybitne osiągnięcia sportowe:

 • Zuzanna Jaskulska, Daria Spyrka

 

„Złoty Indeks Akademii WSB” (stypendium naukowe wypłacane w ramach Naukowego Funduszu Stypendialnego im. Profesora Henryka Walicy, uprawniające do bezpłatnych studiów stacjonarnych: inżynierskich i licencjackich rozpoczynających się w roku akademickim 2024/2025) wręczył pan Grzegorz ADAM Dyrektor ds. operacyjnych Akademii WSB, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie, a otrzymała go:

 • ABSOLWENTKA IV LO, UCZENNICA KLASY 4B: MAŁGORZATA KARZEŁEK

Świadectwa z wyróżnieniem WRAZ Z NAGRODAMI KSIĄŻKOWYMI otrzymali następujący uczniowie:

Z klasy 4A (LO):

 1. Franciszek Mrozek
 2. Viktoria Pająk
 3. Jakub Setlak
 4. Wiktoria Klapsia
 5. Iga Zbrońska – Bujak

Z klasy 4B (LO):

 1. Bielawska Wiktoria
 2. Cichoń Karolina
 3. Dziewoński Olaf
 4. Galisz Zofia
 5. Lipus Anna
 6. Lis Mają
 7. Niedziela Wioletta
 8. Sońta Martyna
 9. Piechocińska Martyna
 10. Wilk Gracjan

Z klasy 5Pan (technik analityk):

 1. Sebastian Dąbrowa
 2. Nikol Faryna
 3. Paulina Frątczak
 4. Dominik Smolarczyk

Z klasy 5Pin (technik informatyk):

 1. Wojciech Caldzudis
 2. Szymon Całus
 3. Mikołaj Czupil
 4. Bartosz Drewicz
 5. Dawid Drobny
 6. Zbigniew Faruga
 7. Franciszek Frysz
 8. Mateusz Gajda
 9. Jakub Garus
 10. Michał Harazim
 11. Radosław Kiełkowski
 12. Natan Kozioł
 13. Radosław Krochmal
 14. Patryk Król
 15. Sebastian Kura
 16. Szymon Ledwoń
 17. Bartosz Moćkun
 18. Igor Mrozek
 19. Paweł Orlik
 20. Krzysztof Ptaszyński
 21. Dawid Rucki
 22. Marta Sacewicz
 23. Jakub Surma
 24. Łukasz Szczerba
 25. Marcin Trybała
 26. Grzegorz Wacławek
 27. Filip Wiewióra
 28. Grzegorz Wojakowski
 29. Dominik Wójtowicz
 30. Adam Wróbel

Z klasy 5Pel (technik elektryk)

 1. Wojciech Kabata
 2. Radosław Gach
 3. Adam Niemczyk

Uczniowie, który uzyskali średnią 5,00 lub więcej otrzymali MEDALE PRIMUS INTER PARES

Z 4A:

 1. Franciszek Mrozek,
 2. Jakub Setlak
 3. Viktoria Pająk,

Z 4B:

 1. Cichoń Karolina
 2. Dziewoński Olaf
 3. Piechocińska Martyna
 4. Wilk Gracjan
 5. Lipus Anna
 6. Lis Mają
 7. Sońta Martyna

Z 5Pan:

 1. Sebastian Dąbrowa
 2. Nikol Faryna
 3. Paulina Frątczak
 4. Dominik Smolarczyk

Z 5Pel

 1. Wojciech Kabata
 2. Radosław Gach
 3. Adam Niemczyk

Z 5Pin –

 1. Wojciech Caldzudis
 2. Szymon Całus
 3. Mikołaj Czupil
 4. Dawid Drobny
 5. Zbigniew Faruga
 6. Mateusz Gajda
 7. Jakub Garus
 8. Michał Harazim
 9. Radosław Kiełkowski
 10. Natan Kozioł
 11. Patryk Król
 12. Sebastian Kura
 13. Szymon Ledwoń
 14. Bartosz Moćkun
 15. Igor Mrozek
 16. Paweł Orlik
 17. Krzysztof Ptaszyński
 18. Dawid Rucki
 19. Marta Sacewicz
 20. Łukasz Szczerba
 21. Grzegorz Wacławek
 22. Filip Wiewióra
 23. Grzegorz Wojakowski

 

Uczniom zaangażowanym w życie szkolne, wręczono pamiątkowe upominki. Dziękujemy bardzo:

Z 4a, wychowawca JAROSŁAW GRYCMAN wyróżnił następujących uczniów:

 • Oliwia Grochowska – zaangażowanie w życie klasowe, organizacja studniówki
 • Julia Ganiek – zaangażowanie w życie klasowe, szkolne, występowała na scenie śpiewając podczas wielu uroczystości szkolnych.
 • Jakub Setlak oraz Aneta Spendel – za współtworzenie Koła Azjatyckiego oraz wzorowe pełnienie funkcji organizatora szkolnego konwentu SOBIESKON, zaangażowanie w realizację jego założeń edukacyjnych oraz promocję kultury krajów azjatyckich

 

Z 4b, wychowawca IWONA ROSIŃSKA wyróżniła następujących uczniów:

 • Martyna Sońta- praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, pomoc przy organizacji Jasełek, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta, udział w Explory, udział w kółku teatralnym.
 • Małgorzata Karzełek-praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, pomoc przy organizacji Jasełek, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta, udział w Explory, udział w kółku teatralnym.
 • Anna Lipus – praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, pomoc przy organizacji Jasełek, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta, udział w Explory, udział w kółku teatralnym.
 • Joanna Wawrzyczek -praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, pomoc przy organizacji Jasełek, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta
 • Maja Lis – praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, pomoc przy organizacji Jasełek, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta.
 • Wioletta Niedziela – praca na rzecz klasy i szkoły: pomoc przy Studniówce- główny organizator, pomoc przy organizacji wycieczki do Warszawy, organizacja Jasełek – własny scenariusz, organizacja Wigilijki klasowej, Dnia Chłopaka, czynny udział w akcjach charytatywnych dla mieszkańców naszego miasta, przewodnicząca samorządu Uczniowskiego w klasie 3, inicjatorka wielu akcji w szkole: turniej sportowy na Dzień Kobiet, organizacja 2 akademii da maturzystów w latach poprzednich – własny scenariusz, scenariusz na apel z okazji Pasowania Pierwszoklasistów, występy wokalne na szkolnych akademiach.
 • Mateusz Kozłowski – udział w międzynarodowych targach innowacji i udział w projektach innowacyjnych.

Z 5Pin, wychowawca MARCIN LASAK wyróżnił następujących uczniów:

 • Orlik Paweł – wiele międzynarodowych medali na targach innowacji, laureat olimpiady ogólnopolskiej, 2 projekty dla JSK, wygrany Silesian Cyber Hackaton, wyróżnienie Młody Wynalazca
 • Sebastian Kura – wiele międzynarodowych medali na targach innowacji, laureat olimpiady ogólnopolskiej, 2 projekty dla JSK, wygrany Silesian Cyber Hackaton, wyróżnienie Młody Wynalazca
 • Kiełkowski Radosław – wiele międzynarodowych medali na targach innowacji, finalista olimpiady ogólnopolskiej
 • Caldzudis Wojciech – wiele międzynarodowych medali na targach innowacji, finalista olimpiady ogólnopolskiej
 • Filip Wiewióra – laureat olimpiady ogólnopolskiej
 • Krzysztof Ptaszyński – laureat olimpiady ogólnopolskiej
 • Drobny Dawid – finalista lub laureat Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce
 • Marta Sacewicz – medale na targach innowacji, wiele projektów plastycznych, IPN z plastyki i informatyki
 • Szymon Całus – XV miejsce w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej – tytuł laureata.
 • Zbigniew Faruga – Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – tytuł finalisty.
 • Dawid Rucki – 100% frekwencji
 • Jakub Surma, Dominik Wójtowicz, Natan Kozioł –organizacja  koncertu charytatywnego

Z 5Pme wychowawca KRYSTYNA GALANT wyróżniła następujących uczniów:

 • Adam Ciszewski – za sukcesy w konkursach międzynarodowych

Z 5 Pan wychowawca MAGDALENA KROSNY wyróżniła następujących uczniów:

 • Oliwia Liśnikowska, Patryk Olejniczak, Dominik Smolarczyk – za zaangażowanie w organizację studniówki oraz działania na rzecz klasy
 • Patryk Olejniczak, Emilia Basiura, Paulina Frątczak – za udział w międzynarodowych targach, projektach oraz zdobycie złotego medalu

Nagrody sportowe – STATUETKI dla najlepszych szkolnych sportowców otrzymali:

Z 4A:

– Zuzanna Jaskulska

– Iga Zbrońska- Bujak

Z 4B:

– Daria Spyrka

Z 5Pin:

– Mateusz Gajdą

– Natan Kozioł

– Jakub Surma

Z 5Pme:

– Przemysław Pańta

Z 5Pan:

– Paulina Frątczak

 

ZA zaangażowanie w pracy prezydium Samorządu Uczniowskiego, podziękowania i upominki otrzymali:

 • Zuzanna Jaskulska – 4a
 • Wioletta Niedziela – 4b
 • Patryk Olejniczak – 5pan

 

Za zaangażowanie w występach artystycznych podczas szkolnych wydarzeń, pamiątkowe statuetki otrzymali:

 • Wioletta Niedziela 4B
 • Julia Ganiek 4A
 • Oliwia Grochowska 4A
 • Iga Zbrońska-Bujak 4A
 • Jan Szulik 5Pin
 • Grzegorz Wacławek 5Pin
 • Jakub Florkiewicz 5Pin
 • Emilia Osadnik 4A

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych tegorocznych Absolwentów. Dziękujemy im za wychowanie, wspieranie, pomoc i bardzo dobrą współpracę. Życzymy Państwu, aby Wasze Dzieci nadal mogły pięknie się rozwijać i być dla Was powodem do dumy, ale także wsparciem i radością. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców zaangażowanych w działalność prezydium Rady Rodziców, którzy podczas całego pobytu ich dzieci w naszej szkole wspaniale pomagali w realizacji celów edukacyjnych, a dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy realizować wiele ciekawych inicjatyw, konkursów, wyjazdów i innych szkolnych wydarzeń (między innymi z pieniędzy Rady Rodziców została zakupiona część nagród dla uczniów).

Dziękujemy bardzo kończącymi z nami współpracę:

Panu przewodniczącemu: Sławomirowi Jaskulskiemu, oraz paniom:

Marcie Kozłowskiej, Annie Sacewicz, Elżbiecie Błoniarczyk, Barbarze Kamińska, Elżbiecie Lorek, Arlecie Hałaczkiewicz

dyr. Jolatna Kłopeć