Fizyka

Czy wiesz, że fizyka to jeden z dwóch przedmiotów, obok matematyki, który umożliwi Ci naukę na politechnice?

Przedmioty ścisłe królują… wiele niszowych kierunków fizycznych pozwoli Ci znaleźć dobrą pracę i da możliwości rozwoju.

Fizyka jest wszędzie – mawiają! To prawda… W ramach edukacji fizycznej, oprócz zajęć w pracowni, odbywają się liczne tematyczne imprezy.

Po pierwsze – wykłady z fizyki na uczelniach wyższych – uwielbiamy Wrocław! Łączymy naukę fizyki ze zwiedzaniem miasta i integracją. Ta grudniowa wycieczka w czasie jarmarku to już tradycja! Ale chętnie zwiedzamy również Kraków i inne miasta.

Fizyczne i astronomiczne konkursy: konkurs FAST, Olimpiada Fizyczna, Konkurs Lwiątko, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Olimpiada Astronomiczna.
A to jeden z naszych uczniów, który w środowisku polskich miłośników astronomii już jest dobrze znany, początkujący youtuber, ale zaawansowany fizyk, Szymon Ryszkowski:

Serdecznie Was zapraszają panie fizyczki, dumne z każdego, kto może z większą, może mniejszą, ale z ciekawością świata na lekcje przychodzi