Nasze sukcesy Wydarzenia

XIV Miejski Konkurs Chemiczny „CHEMICZNE POTYCZKI”

15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XIV Miejski Konkurs Chemiczny “Chemiczne potyczki” organizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z ZS nr 1, ZS nr 3, ZS nr 5 i ZS nr 6. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani mgr Marzena Sieradzan.

Celem konkursu chemicznego jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

”Sobieszczaków” reprezentowali przedstawiciele klasy 3d biologiczno-chemiczno-fizycznej. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium. Główną nagrodę zdobył Krzysztof Miazga, Monika Maciejewska uplasował się na drugiej pozycji, natomiast Marta Zmroczek zajęła III miejsce Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a naszym laureatom życzymy powodzenia na maturze.

tekst: Dorota Ostrowska