Nasz poczet sztandarowy uczcił najważniejsze polskie święto państwowe

Mimo chłodu w sobotni dzień- niezawodna pani Lidia Gajdzik oraz doraźny poczet sztandarowy, złożony ze szlachetnych uczennic (Weroniki Chruścickiej z kl.3D i Anny Kroczek z kl.3C) oraz odpowiedzialnego chorążego (Dawida Jasiczka, ucznia  kl.2ib) – wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Ta godna reprezentacja społeczności ‘Sobieskiego’ uczestniczyła 11 listopada br.- wraz z delegacjami władz, innych szkół i mieszkańców Jastrzębia-Zdroju – we mszy św. w intencji ojczyzny w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Po uroczystościach religijnych nasz poczet oddał hołd pomnikowi Solidarności.

Obie opiekunki pocztu dziękują w.w. uczniom, doceniając ich poświęcenie i patriotyczną postawę.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Lidia Gajdzik