NOC GIER MATEMATYCZNYCH i NIE TYLKO

Dlaczego Noc Gier Planszowych?
“Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera, smartfona. Równie interesującą i ciekawą co wymienione gadżety. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Rozwijają logiczne myślenie – wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do główkowania i poszukiwania najlepszych rozwiązań, uczą matematyki i ekonomii – zaczynając od umiejętności zwykłego liczenia, poprzez zasady inwestowania, po szacowanie zysków, uczą negocjować.”
O tym wszystkim mogli się przekonać uczestnicy naszej NOCY GIER, która odbyła się w piątek, a było ich prawie 100:)
Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że tak wielu spośród uczniów naszej szkoły zechciało spędzić tą piątkową noc z nami grając w przeróżne gry planszowe ale również fabularne. Miło było zobaczyć, że taki rodzaj wysiłku umysłowego sprawia wam radość i daje tyle pozytywnych emocji. Konkurs bicia rekordu w DOBBLE też cieszył się dużym powodzeniem, ostatecznie najlepsze okazały się: Karolina Tatarczyk z 2b, Patrycja Leszko z 2a oraz Natalia Chałupa z 1D.

Noc gier odbyła się dzięki projektowi MatEMAtyka – realizowanym dzięki Fundacji mPotęga. Z tego miejsca chciałyśmy podziękować Panu Dyrektorowi za zgodę na zorganizowanie tej imprezy oraz za obecność, naszym koleżankom matematyczkom: Ewie, Asi i Joli oraz Pani Teresce za obecność i wsparcie, Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku, który dał nam siłę na przetrwanie całej nocy. Wszystkim nauczycielom i ich rodzinom za obecność: Ewie, Wackowi, Lidii i Krysi. Ale przede wszystkim chcemy podziękować Wam uczestnikom za zaangażowanie, za super postawę, za pozytywne emocje przy grze, za przygotowanie i posprzątanie auli, właśnie dla was chce nam się organizować takie imprezy. Zapraszamy na kolejne noce gier, a już od przyszłego tygodnia ( od środy) zapraszamy do naszego Salonu Gier w sali 212, która udostępniana wam będzie na długich przerwach w poniedziałki, środy i piątki.
Adrianna Karwowska-Poleszak
Sandra Płonka-Duda

Filmik autorstwa Pana Dyrektora:

[yendifplayer video=22]